Decyzja o izolacji pianką PUR jeszcze przed Tobą? Być może obawiasz się skomplikowanych przygotowań do tej realizacji? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy, w jaki sposób przygotować poddasze do nałożenia ocieplenia poliuretanowego. Zapraszamy do lektury!

Ściągnięcie poprzedniej izolacji

W przypadku, gdy na Twoim poddaszu była już wcześniej zastosowana izolacja, to przed Tobą jeden z najważniejszych kroków. Usunięcie uszkodzonej warstwy ocieplenia będzie kluczowym elementem, by zadbać o zoptymalizowaną efektywność energetyczną całego domu. Uzyskasz dzięki temu także komfort wnętrza oraz poprawę jakości powietrza w innych pomieszczeniach. 

Porządek przed izolacją natryskową

Oczyszczenie poddasza i przygotowanie go do nowej izolacji to połowa sukcesu do dobrego ocieplenia. Meble, pudła i inne przedmioty, znajdujące się dotychczas na poddaszu, muszą znaleźć na ten czas nowe miejsce. Dzięki temu zmniejszy się ryzyko na uszkodzenie tych elementów podczas natryskiwania piany PUR

Usuwanie starej izolacji przez profesjonalistów

Z pewnością najprostszym, ale i najpewniejszym rozwiązaniem, będzie zlecenie usunięcia poprzedniej izolacji do doświadczonej firmy. Firma Dawaluk zajmuje się kompleksową izolacją natryskową, w tym także pozbyciem się poprzedniego ocieplenia. 

Powierzenie zlikwidowania pozostałości po poprzedniej izolacji profesjonalistom, to także mądry wybór z powodu narażenia na ewentualne niebezpieczeństwa. Stare rodzaje ociepleń bywają toksyczne dla ludzi. Dzięki temu rozwiązaniu, szkodliwe cząstki stałe nie przedostaną się do pozostałej części domu.

Niezbędne naprawy dachu lub poddasza

Istnieje możliwość, że po demontażu poprzedniej izolacji, pojawiły się problemy konstrukcyjne. Mogą być to gnijące lub pękające belki nośne, niedziałające instalacje hydrauliczne lub elektryczne. Na pierwszy rzut oka to dodatkowe koszta wygenerowane podczas ocieplenia poddasza. Nic bardziej mylnego. Wykonując naprawy w tym momencie, unikniesz ogromnych kosztów w przyszłości. Stanie się tak, ponieważ konieczny będzie demontaż prawidłowo nałożonej piany oraz jej ponowny natrysk. 

Bezpośrednio przed izolacją natryskową

Kiedy kurz, szkody wyrządzone przez szkodniki i inne zanieczyszczenia zostały już usunięte, przechodzimy ze sprzątania do działania. 

Uszczelnienie ewentualnych wycieków

Jeśli na poddaszu zauważyłeś niewielkie przecieki, wykonaj uszczelnienia. Pomocne będą ogólnodostępne w marketach budowlanych elementy uszczelniające, lub możesz się zwrócić z tym do Firmy Dawaluk. Jest to część prac, którą także zaliczamy do kompleksowej izolacji poddaszy.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Zaleca się, by ze względów bezpieczeństwa, zaopatrzyć się w takie przedmioty jak:

  • okulary ochronne,
  • rękawice ochronne,
  • maska przeciwpyłowa lub ochronna na twarz,
  • latarka lub, jeśli to niezbędne, dodatkowe oświetlenie, 
  • deski (do chodzenia – jeśli to konieczne),
  • kask.

Do wykonania izolacji natryskowej poddasza wymagany jest jeszcze szereg materiałów oraz narzędzi. Nie wszystkie z nich znajdziesz w sklepie budowlanym. Ze względów bezpieczeństwa, zachęcamy do skorzystania całościowych usług ocieplenia poddasza firmie Dawaluk. Stoi za nią wiele lat doświadczenia, dbałość o szczegóły oraz jakość wykonywanej pracy. Zapraszamy do kontaktu.